|

Lepiej być gotowym 3 lata za wcześnie, niż 1 minutę za późno...

W dobie pandemii zagadnienia wzajemnego bezpieczeństwa są szczególnie istotne.

Żyjemy z pandemią już ponad rok. Na nowo uczymy się kontaktów z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa – dystansu, maseczek, dezynfekcji. Procedury określone przez służby medyczne obowiązują i w miastach i na wsi. I młodych i starszych. Od nich zależy jak szybko powrócimy do w miarę normalnego życia.

Ale zagadnienia pandemiczne to nie jedyne zagrożenia współczesnego świata. Jak pisze jeden z partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim specjalizujący się w zagadnieniach szeroko rozumianego bezpieczeństwa Fundacja Gotowi.org :

„Ustal, jakie katastrofy i zagrożenia mogą najprawdopodobniej wystąpić w Twojej okolicy. Dużo podróżujesz samochodem? Często złe warunki pogodowe lub katastrofy drogowe uniemożliwiają podróż. Latasz samolotami w egzotyczne miejsca świata? Tam bywają trudne warunki pogodowe, niespotykane w innych miejscach. Bywasz w dużych aglomeracjach miejskich? Zdarzają się tam zamachy terrorystyczne i strzelaniny. Jesteś w drodze z pracy do domu? Możesz dostać informację o braku prądu lub o skażeniu wody w wodociągach. Bez względu, na to czy aktualnie przebywasz w miejscu swojego zamieszkania, w pracy, w szkole,  w podróży bliskiej bądź dalekiej. Nie ważne gdzie jesteś. Po prostu dziś zrób pierwszy krok dla siebie i swojej rodziny. Przeczytaj nasze krótkie poradniki. Przygotuj się!

Lepiej być gotowym 3 lata za wcześnie, niż 1 minutę za późno...”

Warto zajrzeć na stronę gotowi.org

Warto przynajmniej przejrzeć ich wydawnictwo „Elementarz bezpieczeństwa”.

Codziennych zagrożeń nie ubywa a przybywa.