|

Zapraszamy do lektury biuletynu Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" prezentującego projekty zrealizowane w 2020 r.

Prezentujemy specjalne wydanie Biuletynu Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”, w którym chcemy przedstawić informacje o projektach, na których realizację w 2020 roku otrzymaliśmy wsparcie finansowe w ramach wygranych konkursów na wybór inicjatyw w różnych konkursach grantowych.

Pomimo wyjątkowej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, który panuje w naszym kraju od marca 2020 roku, podjęliśmy się wyzwania i realizacji w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem reżimu sanitarnego 5 nowych inicjatyw, na które otrzymaliśmy blisko 200 tysięcy złotych dofinansowania.

Działania podjęte dzięki naszym inicjatywom dotyczyły:

  • aktywizacji społeczności lokalnych, wsparcia lokalnych liderów i organizacji pozarządowych dla których skierowaliśmy szkolenia, warsztaty, dofinansowania w ramach start-upów, czy  konkurs na wybór najlepszych inicjatyw, lokalnych liderów i najaktywniejszych organizacji i organizację Gali Organizacji Pozarządowych (w 2 projektach : Aktywni Animatorzy Społeczności Lokalnych oraz w Lidze Aktywnych Organizacji Pozarządowych)
  • nagrania dwupłytowego wydawnictwa audio i dvd z harmonistami i muzykami ludowymi w projekcie Z wizytą u mistrzów – muzyków ziemi radomskiej. Etno.Kultura Kultura na małych podwórkach.
  • realizacji szkoleń, warsztatów animacyjnych, koncertów, porad oraz przygotowania inicjatyw artystyczno-kulturalnych i opracowania specjalistycznych poradników dla seniorów w projekcie Zderzenia pokoleń. Seniorzy na rzecz aktywizacji kulturowej i integracji międzypokoleniowej.
  • podjęcia działań z zakresu utworzenia multimedialnych centrów aktywności lokalnej, realizacji szkoleń komputerowych, szkoleń podnoszących kompetencje dla przedsiębiorców, organizacji konkursów dla szkół i firm w projekcie Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Biuletyn dostępny pod adresem: http://ebook.wdolinieradomki.pl/biuletyn-106/

Źródło: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki"