Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

Zaproszenie na szkolenie: "Przetwórstwo mięsa w gospodarstwie rolnym"

04.09.2017

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku przystąpił do realizacji projektu: ”Przetwórstwo mięsa w gospodarstwie rolnym”, realizowanego w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów  Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach projektu, w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu, w dniach 26-27 września br. zostanie przeprowadzone dwudniowe szkolenie dla 20 osób, dotyczące prawnych, technicznych i ekonomicznych aspektów uruchamiania małego zakładu przetwórczego, technologii przetwarzania mięsa, zasad jego sprzedaży z gospodarstwa oraz możliwości finansowania przetwórstwa (szczegółowy program w załączeniu). W programie przewidziane są również warsztaty praktyczne z przetwórstwa mięsa.                                                                                                                                                   
W ramach projektu uczestnicy mają zapewniony bezpłatny udział, obejmujący: wykłady, warsztaty, wyżywienie, nocleg oraz przewóz z Płocka do Radomia.   Projekt skierowany jest do rolników lub domowników, w tym gospodarstw ekologicznych z powiatu gostynińskiego, płockiego i sierpeckiego, chcących zdobyć wiedzę i umiejętności z przetwórstwa mięsa, w celu zwiększenia dochodu gospodarstwa rolnego. Co najmniej połowę grupy docelowej projektu mają stanowić osoby do 35 roku życia mieszkające na obszarach wiejskich. O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje termin zgłoszenia oraz wiek uczestnika.

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o zgłoszenie się do doradcy rolniczego MODR O/Płock, dyżurującego w urzędzie gminy, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, na terenie powiatu gostynińskiego, płockiego lub sierpeckiego lub do osoby bezpośrednio realizującej projekt: Jadwiga Przedpełska, MODR Oddział Płock, ul. Zglenickiego 42 D, tel.: 24-268-60-88, email: jadwiga.przedpelska@modr.mazowsze.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września 2017 r.

Do pobrania:

harmonogram szkolenia

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009