Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

Rejs przez historię Wisły

03.10.2017

Mieszkańcy Płocka mieli okazję popłynąć w niezwykły rejs – statek „Marianna” zabrał ich w podróż w czasie. Mogli poznać historię Wisły.

Logo Roku Rzeki Wisły

Wyprawę – w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły – zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Juventa Mazowsze”. Zaprosiło na pokład statku wycieczkowego 200 mieszkańców Płocka i okolic. Statek „Marianna” popłynął w górę rzeki, a pokład zamienił się w scenę.

I wodniacy, i flisacy

Zaproszeni przez organizatorów aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jana Szaniawskiego w Płocku, wspomagani przez wodników, przygotowali przedstawienie opowiadające o historii i znaczeniu Wisły dla Mazowsza. Prezentowali tradycje związane z żeglugą w tych okolicach – wodniackie i flisackie.

– To było specjalne przedstawienie, przygotowane na ten rejs – tłumaczy prezes stowarzyszenia „Juventa Mazowsze” Michał Bury. – Chcieliśmy w ten sposób włączyć się w obchody Roku Rzeki Wisły. Współpracowaliśmy przy tym z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Będzie nowy szlak

Stowarzyszenie istnieje od 2008 roku, a w najbliższym czasie planuje ukończyć szlak rowerowy z Płocka do Sierpca i organizuje Aquathlon Ziemi Płockiej. Rejs dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, a wśród gości znaleźli się m.in. marszałek Adam Struzik i dyrektor Delegatury UMWM w Płocku Tomasz Kominek.

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009