Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

Kiermasz produktów lokalnych w Łącku

12.10.2017

Lokalna Grupa Działania AKTYWNI RAZEM zaprasza w dniu 14 października 2017 r. (sobota) na Kiermasz produktów lokalnych organizowany w Łącku podczas 12. Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka”.

Zaproszenie na Kiermasz Produktów Lokalnych

Pojezierze Gostynińskie to region o dużych walorach turystycznych oraz bogatym dziedzictwie kulturowym i kulinarnym. Stowarzyszenie systematycznie prezentuje i promuje atuty regionu podczas dużych imprez kultywujących tradycje Północnego Mazowsza.

Na kiermaszowych stoiskach będzie można znaleźć przygotowane w celach promocyjnych potrawy i produkty lokalne.

1) Na stoisku Bio-piekarni z Grzybowa w gminie Słubice, będzie można spróbować i zakupić wypiekanego w ekologicznej piekarni chleba Hruby oraz serów produkowanych wyłącznie z mleka od kóz i krów z własnego gospodarstwa ekologicznego.

2) Na stoisku „Powidlanego zakątka” z Przejmy w gminie Iłów będzie można spróbować powideł olenderskich produkowanych z buraków cukrowych według tradycyjnej receptury dawnych osadników nadwiślańskich.

3) Na stoisku z miodami właściciela pasieki z miejscowości Paulinka w gminie Iłów będzie można spróbować i zakupić miód lipowy, rzepakowy, akacjowy i wielokwiatowy.

4) Na stoisku Stowarzyszenia Kobiet z Gminy Szczawin Kościelny Panie zaprezentują m.in. „ser po szczawińsku” i ciasto sezonowe lokalnego wypieku.

5) Na stoisku Zagrody Łąckiej Państwa Hanny i Romana Gorzkowskich z Władysławowa w gminie Łąck będzie można spróbować wyborów wędliniarskich pochodzących z gospodarstwa ekologicznego zajmującego się hodowlą ekologicznego drobiu rzeźnego.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wielu innych promocyjnych stoisk festiwalowych prezentujących bogatą kulturę i tradycje pogranicza Mazowsza i Kujaw, w tym małe lokalne przetwórstwo oraz rękodzieło twórców ludowych regionu.


Kiermasz produktów lokalnych jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009