Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Finał wojewódzkiego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2017 roku

24.10.2017

W dniu 11 października 2017 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie i uhonorowanie laureatów wojewódzkiego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne.

Ceremonia miała miejsce na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie podczas Konferencji organizowanej przez MODR oraz Katedrę Ekonomiki i Edukacji, Komunikowania i Doradztwa, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z cyklu „Sukcesy i problemy turystyki wiejskiej na Mazowszu”, pod tytułem „Sieciowanie usług turystycznych na obszarach wiejskich Mazowsza”.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne jest przeprowadzany na terenie całego kraju, na poziomie wojewódzkim oraz krajowym i jest  skierowany do gospodarstw z certyfikatem ekologicznym, które mogły zgłaszać się w jednej z dwóch kategorii: „ekologiczne gospodarstwo towarowe” lub „ekologia-środowisko”. Konkurs ogólnopolski został ogłoszony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Jego ideą jest promowanie rolnictwa ekologicznego w Polsce.

Wojewódzki etap Konkursu realizuje Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2016-2017 z wykorzystaniem współfinansowania ze środków Pomocy Technicznej PROW 2014-2020 w ramach Schematu II. Środki wykorzystano między innymi na zakup nagród rzeczowych oraz statuetek szklanych grawerowanych dla laureatów Konkursu.

Laureatami Konkursu w 2017 roku zostali:

Kategoria „ekologia – środowisko”

I miejsce – Pan Sławomir Szerszeń z miejscowości Turza Mała z powiatu mławskiego

II miejsce – Pan Wiesław Kalicki z miejscowości Żelków Kolonia z powiatu siedleckiego

III miejsce – Pan Jacek Żywiec z miejscowości Korboniec z powiatu mławskiego

Kategoria „ekologiczne gospodarstwo towarowe”

I miejsce – Pan Roman Gorzkowski z miejscowości Władysławów z powiatu płockiego

II miejsce – Pani Renata Telbusiewicz z miejscowości Kępa Wólczyńska z powiatu kozienickiego

III miejsce – Pani Grażyna Stelmachowska z miejscowości Rososz z powiatu mińskiego

Nagrody laureatom wręczali:

  • pan Sławomir Piotrowski – dyrektor MODR
  • pan dr hab. prof. SGGW Jarosław Gołębiewski – dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW
  • pani Izabela Stelmańska – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z kategorii zostali zgłoszeni do krajowego etapu Konkursu, w którym Pan Roman Gorzkowski zajął II miejsce w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe”.

Gratulujemy laureatom!

Nagrody dla laureatów

Wręczanie nagród zwycięzcom

Wręczanie nagród zwycięzcom

tekst: Anna Kołodziejek MODR Warszawa 


Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009