Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Drogi ważne dla regionu – Mazowsze pomaga powiatom

31.10.2017

Akcja wsparcia budowy dróg powiatowych trwa. Zarząd województwa przyjął dziś zmiany w regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”. Wydłużył też termin ich składania – do 15 listopada br.

Konkurs skierowany jest do powiatów (z wyłączeniem miast na prawach powiatu), które będą mogły realizować projekty w partnerstwie z innymi samorządami. Środki na ten cel – 100 mln zł – w całości pochodzą z budżetu Mazowsza.

Warto zadbać o dobry stan dróg

Według danych GUS z 2015 r. na Mazowszu jest blisko 14 tys. km dróg powiatowych. To aż 38 proc. wszystkich dróg w naszym regionie. Są to szlaki komunikacyjne, szczególnie ważne dla mieszkańców, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły. Warto zadbać o ich dobry stan. Przekłada się to na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników i codzienny komfort. Dzięki samorządowemu dofinansowaniu może także powstać infrastruktura towarzysząca, m.in. zatoki przystankowe, oświetlenie, chodniki, a nawet ścieżki rowerowe.

O największej od lat akcji wsparcia budowy dróg pisaliśmy w informacji Rusza projekt – drogi powiatowe za 100 mln zł  oraz w październikowym numerze „Z serca Polski”.

Sto milionów w dwóch transzach

Inwestycje realizowane będą w ramach dwóch naborów po 50 mln zł. Pierwszy obejmie lata 2017–2018, drugi lata 2018–2019. Maksymalny poziom dofinansowania to 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 4,2 mln zł.

Aktualne dokumenty


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009