Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dzień Kolejarza w Stacji Muzeum

24.11.2017

Wszystkich miłośników kolei zapraszamy serdecznie na obchody Dnia Kolejarza w Stacji Muzeum przy ul. Towarowa 3. Dzięki uprzejmości PKP CARGO S.A. i PKP Intercity S.A. w naszym skansenie w niedzielę 26 listopada br. zaprezentujemy trzy lokomotywy pochodzące z tych spółek.

Plakat Dzień Kolejarza 

Wszystkie te pojazdy są czynne. Pierwszą z nich będzie wyremontowana w tym roku i pomalowana w historyczne pomarańczowe barwy lokomotywa elektryczna EP05-23, czyli popularny „Czesiek”, należąca do PKP Intercity. Jest to jedyna czynna lokomotywa tej serii – duma PKP Intercity i jej pracowników. EP05-23 pierwszy raz po remoncie pokazano na tegorocznych targach TRAKO w Gdańsku w dniach 26–29 września. EP05-23 przyjedzie do nas z lokomotywowni Intercity na Olszynce Grochowskiej. Drugim pojazdem będzie spalinowa lokomotywa manewrowa SM42 należąca do PKP CARGO z lokomotywowni na Odolanach. Trzecia lokomotywa będzie niespodzianką PKP CARGO. Zdradzimy tylko, że będzie to lokomotywa elektryczna w historycznym malowaniu.

Źródło: www.stacjamuzeum.pl

Słowa kluczowe : Dzień KolejarzaStacja Muzeum


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009