Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów

30.11.2017

Wisła to najważniejsza rzeka dla Mazowsza. Obchodzony właśnie Rok Rzeki Wisły pozwala dostrzec jej walory turystyczne, przyrodnicze, ale też ekonomiczne.

Samorząd Województwa Mazowieckiego włączył się w ogólnopolskie obchody, upamiętniające pierwszy wolny flis na Wiśle i rozkwit żeglugi wiślanej, który przyczynił się do rozwoju ówczesnej Rzeczypospolitej. Zorganizowaliśmy konkurs „Wisła inspiruje" – dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego.

Zależało nam na tym, by zainteresować uczniów otaczającą przyrodą i zwrócić ich uwagę na problemy ekologiczne. Cieszę się, że mogliśmy zobaczyć Wisłę i jej otoczenie oczami młodych Mazowszan

– podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Nadwiślańskie krajobrazy

Nadesłane prace nawiązywały do walorów przyrodniczych, krajobrazowych i turystycznych rzeki oraz obszarów leżących w jej bezpośrednim otoczeniu. Promowały także wśród młodzieży dobre praktyki i zachowania proekologiczne.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów I, II, III miejsca w każdej grupie wiekowej oraz przyznała po 3 wyróżnienia w każdej z 3 kategorii. Nagrody trafiły również do opiekunów i szkół, z których wywodzą się zwycięzcy. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik – miejsca, w którym odbyła się tegoroczna gala konkursowa.Organizowane przez urząd marszałkowski konkursy ekologiczne to już niemal tradycja. Cieszą się coraz większą popularnością wśród uczniów z regionu. W tym roku do rywalizacji w nich przystąpiło ponad 600 uczniów ze 107 mazowieckich szkół.

Organizacja cyklicznego konkursu o tematyce ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 27 057,94 zł.

Źródło: www.mazovia.pl

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009