Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dobre praktyki z rejonu Szlezwik–Holsztyn

19.12.2017

W dniach 4-8.12.2017 r. przedstawiciele LGD i samorządów lokalnych z Mazowsza uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Niemiec.

Program wizyty obfitował w spotkania z władzami lokalnymi i przedstawicielami LGD z regionu Szlezwik –Holsztyn. Podczas spotkania z przedstawicielami LGD AktivRegion Südliches Nordfriesland e.V. poruszano tematy związane ze sprzedażą bezpośrednią i marketingiem produktów regionalnych. Duże zainteresowanie wzbudziła kwestia mobilności elektrycznej (E-Mobilität/E-Car-Sharing) w regionach wiejskich. Grupa z Mazowsza gościła również w ośrodku prowadzącym zajęcia z hipoterapii, gdzie miała okazję zapoznać się najważniejszymi technikami pracy oraz rodzajami terapii. Z kolei podczas spotkania z przedstawicielami AktivRegion Ostseeküste e. V. omówiono tematy związanie z tworzeniem spółdzielni ds. energii odnawialnych (sieci ciepłownicze energii pochodzącej w 100% z energii odnawialnych wraz z systemem centralnego ogrzewania). Grupa gościła również w ratuszu w Timmendorfer gdzie LGD AktivRegion Innere Lübecker Bucht przeprowadziła wykład nt. rozwoju synergii, marketingu i sprzedaży oferty turystycznej podmiotów regionalnych i lokalnych produktów. Przedstawiono projekt „Wzgórze ślubów” jako kultowy i słynny produkt turystyczny okolicy. Przedstawiciele LGD AktivRegion Innere Lübecker Bucht zwracali szczególną uwagę na tożsamość miejsca i regionu w aspekcie budowania oferty turystycznej.

Grupa z Mazowsza wróciła do Polski bogatsza o dobre praktyki i nowe pomysły do realizacji na własnym terenie.

Wizyta studyjna do Niemiec

Wizyta studyjna do Niemiec

Wizyta studyjna do Niemiec

Wizyta studyjna do Niemiec

Wizyta studyjna do Niemiec

Wizyta studyjna do Niemiec


                             Zestaw logotypów


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009