Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zapraszamy na najbliższe imprezy kulinarne - styczeń 2018 r.

18.01.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach kulinarnych, które mają się odbyć w styczniu w 2018 roku.

20 stycznia br. - Kominki Kurpiowskie

Impreza odbędzie się w sobotę 20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych. Początek o godz. 18.00.

Tradycyjnie co roku, w połowie ferii zimowych, organizowana jest impreza folklorystyczna. Podczas imprezy swoje umiejętności w wykonywaniu tradycyjnych pieśni oraz tańców kurpiowskich prezentują zespoły folklorystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Łyse. Artyści przedstawiają również widowiska z życia dawnych Kurpiów.

Po występach rozstrzygany jest konkurs kulinarny "Weki na zimę". Przedmiotem konkursu są weki - czyli potrawy związane z obszarem kurpiowszczyzny, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Wśród prezentowanych potraw znajdują się między innymi: gruszkami w syropie, ryby w occie, mięso w słoiku, żurawina, grzyby w occie czy smalec kurpiowski ze skwarkami.

Więcej informacji na stronie - www.gminalyse.pl

23 stycznia br. - Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii - miejscowość Jeruzal, gmina Mrozy

Coroczna olimpiada mająca na celu promocję przedsiębiorczości, ekologii na wsi, racjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego. Uczestnicy wypełniają test dot. Przedsiębiorczości na wsi, ekologii, agroturystyki i turystyki wiejskiej, funduszy unijnych, przetwórstwa, przechowalnictwa i sprzedaży żywności, bezpieczeństwa zdrowotnego żywności, produktów tradycyjnych i regionalnych, unowocześniania wiejskiego gospodarstwa domowego, funkcjonalnego i estetycznego urządzania zagrody wiejskiej, ochrony środowiska, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi, a nawet savoir vivre'u, następnie biorą udział w wykładzie tematycznym. W trakcie wydarzenia odbywa się degustacja lokalnych potraw przygotowanych przez uczestników. Laureaci gminnej olimpiady uczestniczą w edycji powiatowej.

Więcej informacji na stronie - www.mrozy.pl

27 stycznia br. - Trele-morele - miejscowość Stare Szpaki, gmina Stara Kornica

Jest to przegląd zespołów wokalnych i ludowych, w którym biorą udział zespoły z terenu gminy, ale także z sąsiednich gmin, a nawet z sąsiednich województw. Przy okazji tego wydarzenia, korzystając z okazji "pochwalenia się" tym co posiadamy, robimy prezentację i degustację naszych lokalnych specjałów, które posiadają już różne nagrody i wyróżnienia na szczeblu lokalnym, jak i wojewódzkim.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009