Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konkurs „Najciekawsza Marzanna”

09.03.2018

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Najciekawsza Marzanna”. Zadaniem uczestników jest zrobienie Marzanioka ze słomy i kolorowych szmat według własnego pomysłu.

Dla kogo?

Zapraszamy wychowanków przedszkoli, ośrodków kultury, placówek edukacyjnych, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i średnich (zespół liczyć powinien co najmniej 3 osoby). Zgłoszona do konkursu Marzanna ma nawiązywać do przemiany pór roku – odejścia zimy i przyjścia wiosny, a zarazem zawierać elementy odwołujące się do współczesnych trosk uczniów. Liczy się też jej trwałość, musi bowiem przetrwać paradę kukieł. By wziąć udział w rywalizacji, należy zarezerwować przyjazd drużyny i w dniu wydarzenia przybyć wraz z pracą przed muzealną karczmę.

Na zwycięzców czekają nagrody!

To nie koniec atrakcji, które Muzeum szykuje dla swoich młodych gości. Po emocjach konkursowych czeka na nich też zwiedzanie z przewodnikami wystawy „Wielkanoc na Mazowszu” prezentowanej we wnętrzach dziesięciu chałup chłopskich, zabytkowego kościoła i dwóch dworów szlacheckich. Odkryją najważniejsze tradycje związane z Wielkim Tygodniem i Świętami Zmartwychwstania, dowiedzą co znaleźć się musiało w koszyku ze święconką i jak bawiono się w śmigusa-dyngusa. Wydarzenie zakończy wspólna zabawa przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Informacje i regulamin

Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie www.mwmskansen.pllink otwiera się w nowym oknie  i na muzealnym profilu na facebooku. Zgłoszenia udziału w imprezie przyjmowane są pod adresem: rezerwacje@mwmskansen.pl i pod numerem telefonu 24 275 28 83, wew. 36, 37, 54.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009