Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sierpeckie muzeum najbardziej interesującym skansenem w Polsce

21.03.2018

Zdecydowali o tym internauci w plebiscycie Best for School Travellers in Poland 2017. Podczas blisko czterech miesięcy trwania akcji głos oddało kilka tysięcy czytelników portalu. To oni wskazali najlepsze i najciekawsze miejsca oraz firmy w obszarze turystyki szkolnej.

Podróże z klasą

To platforma gromadząca informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych, wydarzeniach kulturalnych, historycznych, folklorystycznych i eventach w całym kraju. Jest to baza pomysłów na wycieczki dla uczniów, nauczycieli i rodziców poszukujących nietuzinkowych przeżyć łączących edukację z przygodą.

Startuj przygodo

Z końcem lutego zakończyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego plebiscytu Best for School Travellers in Poland 2017. Jego ideą było wyłonienie i promocja najlepszych, wyróżniających się inicjatyw oraz instytucji posiadających wyjątkową ofertę dla dzieci i młodzieży. Internauci wybierali spośród jedenastu kategorii, m.in. „Najlepszy obiekt turystyczny w Polsce w obszarze przyroda, technika i nauka”, „Najbardziej interesujące obiekt historyczny”, „Najbardziej interesująca oferta edukacyjna dla uczniów” i „Najbardziej interesujący skansen”. Sierpeckie muzeum uzyskało nominacje w dwóch ostatnich. Dalej decydowali internauci. Po bardzo wyrównanej walce Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uznano za najbardziej interesujący skansen w Polsce (zdobyło 16,2 proc. wszystkich głosów).

– To wielkie wyróżnienie dla placówki i osób ją tworzących. Ogrom pracy włożonej w przygotowanie zajęć, warsztatów i oprowadzanie dzieci oraz młodzieży został po raz kolejny doceniony przez najważniejszych jurorów – samych zwiedzających. Jesteśmy dumni, że możemy razem z nimi tworzyć tak niezwykłe miejsce. Mamy jednocześnie świadomość, że to wyróżnienie jest wyzwaniem do tworzenia jeszcze bardziej angażujących i ciekawszych propozycji. Postaramy się nie zawieść tych oczekiwań. Już teraz pracujemy nad nowymi zajęciami i ścieżkami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski.

Skansen w Sierpcu

Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, a przede wszystkim inspirujące spotkanie z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX w. do tego zróżnicowana i bogata oferta muzealnej szkoły, wystawy oraz imprezy plenerowe.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania muzeum i odkrywania folkloru Mazowsza. Dla każdego może to być prawdziwa podróż w czasie do świata zapomnianych tradycji, obrzędów, wierzeń i rzemiosł.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009