Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Fryderyk dla Kapeli ze wsi Warszawa

26.04.2018

Kapela ze Wsi Warszawa otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii Muzyka korzeni za album „Re:akcja mazowiecka”.

Sięgając do źródeł

Zespół od początku istnienia sięga do skarbów etnicznych Mazowsza, popularyzując je na całym świecie i udowadniając, że muzyka tradycyjna może stanowić niewyczerpane źródło artystycznych inspiracji. W swoim dorobku ma wiele znamienitych nagród, setki koncertów zagranych na całym świecie, ciekawe projekty realizowane z innymi muzykami i rzesze fanów. W minionym roku grupa obchodziła swoje dwudziestolecie, a nagrodzony album miał stanowić zwieńczenie ich dotychczasowej twórczości i swoisty hołd złożony wiejskim muzykantom – ich nauczycielom, inspiratorom, przewodnikom.

Połączył ich szlak

Gości, którzy wystąpili z nimi na płycie, odnaleźli na Mazowieckim Szlaku Tradycji. I tak zaczęła się współpraca przy tym fascynującym projekcie, mającym stanowić pomost pomiędzy tradycją a współczesnością. Na płycie usłyszymy śpiewaczki Marię Bienias z Woli Koryckiej i Mariannę Rokicką z Rudzienka, skrzypka Stefana Nowaczka z Podłęża, legacza, czyli muzyka grającego na ligawce Eugeniusza Szymaniaka z Dzierzb Włościańskich oraz grupy śpiewacze: kobiecą Bandysionki z Bandyś i męską Carniacy z Czarni. W nagraniach wzięła udział także Kapela Zdzisława Kwapińskiego ze Zwolenia. Przygotowany materiał spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem podczas 13. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, gdzie u boku Kapeli ze wsi Warszawa wystąpili mazowieccy mistrzowie.

galeria zdjęć

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009