Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ponad 4,1 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

24.05.2018

Blisko 43,2 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych w subregionie ostrołęckim. Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. Zarząd województwa mazowieckiego zadecydował o przyznaniu ponad 4,1 mln zł na realizację 43 inwestycji.

Wsparcie finansowe trafi do 39 gmin i powiatów z subregionu ostrołęckiego. Umowy w tej sprawie podpisali  wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu ostrołęckiego.

– Dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych jest szczególnie ważny w regionie typowo rolniczym, takim jak Mazowsze. 65 proc. naszego województwa zajmują użytki rolne. Właśnie dlatego co roku przeznaczamy środki na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To nie tylko ułatwia pracę rolnikom, ale również podnosi komfort życia na wsi – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 312 zadań. Na ich realizację Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 30,1 mln zł.

Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć samorządy lokalne w realizacji tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycji, jakimi są budowy dróg. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak kosztowne są projekty poprawiające infrastrukturę drogową. Tegoroczne wsparcie z budżetu Mazowsza to ponad 30,1 mln zł – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009