Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Ponad 6,8 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w subregionie siedleckim

29.05.2018

Wsparcie finansowe trafi do 66 gmin i powiatów. Wybudowanych lub zmodernizowanych będzie ponad 60,6 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza.

Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu siedleckiego.

– Dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych jest szczególnie ważny w regionie typowo rolniczym, takim jak Mazowsze. 65 proc. województwa zajmują użytki rolne. Właśnie dlatego każdego roku przeznaczamy środki na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To nie tylko ułatwia pracę rolnikom, ale również podnosi komfort życia na wsi – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 312 zadań. Na ich realizację Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 30,1 mln zł.

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć samorządy lokalne w realizacji tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycji, jakimi są budowy dróg. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak kosztowne są projekty poprawiające infrastrukturę drogową. Tegoroczne wsparcie z budżetu Mazowsza to ponad 30,1 mln zł – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Źródło:www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009