Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

11.06.2018

V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim odbędzie się 1 lipca 2018 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie. Na kiermaszu pojawią się wystawcy z kuchnią regionalną i produktami ekologicznymi z całego szlaku. W programie jak co roku znalazły się konkursy kulinarne  na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku WGL” oraz na „Gościniec z podróży”.

Wydarzeniem towarzyszącym Turniejowi będzie w tym roku konferencja naukowa, podczas której zostaną zaprezentowane najnowsze odkrycia dotyczące mazowieckich kulinariów – spis receptur mieszkanki Ziemi Liwskiej z przełomu XVIII i XIX wieku. Uczestnikami konferencji będą m.in. Mirosław Roguski, Adam Jaszczołt i Małgorzata Buttitta.

Miłośnicy kulinariów będą mogli podziwiać podczas imprezy pokaz kuchni staropolskiej Muzeum Króla Jana w Wilanowie, wziąć udział w warsztatach rękodzieła i tańców dawnych oraz plecenia wianków, a najmłodsi odwiedzić zagrodę ze zwierzętami "Soplicowo".   

Impreza jest okazją do poznania miasta. Do zwiedzaniu udostępniona będzie Bazylika, ze słynnymi freskami Michała Anioła Palloniego oraz  lustrem mistrza Jana Twardowskiego. Odwiedzający będą mogli również zwiedzić krypty klasztorne i poznać historię węgrowskich Szkotów.

Zgłoszenia na kiermasz i konkursy kulinarne można przesyłać do 15 czerwca 2018 r. na adres lotwgl@wp.pl.
Tel kontaktowy 536 838 500.

V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim na Facebooku

Źródło: www.mazowsze.travel


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009