Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

XIX Mazowieckie Dni Rolnictwa

13.06.2018

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza w dniach 16-17 czerwca 2018 roku na XIX Mazowieckie Dni Rolnictwa i Mazowiecką Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Największa na Mazowszu wystawa rolnicza organizowana jest pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających, wśród których znajdują się beneficjenci naszych usług – rolnicy i mieszkańcy obszarów wiejskich.

W programie:

 • prezentacja upraw oraz nowoczesnych technologii na polu doświadczalnym MODR o/Poświętne
 • wystawa ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej
 • indywidualne doradztwo fachowe specjalistów MODR i kiermasz wydawnictw
 • prezentacja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego wsi mazowieckiej
 • kiermasz kwiatów, roślin ozdobnych, drzewek i krzewów owocowych
 • występy zespołów oraz prelekcja z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
 • Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych (klacze, bydło),
 • XXIII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi,
 • widowiskowe pokazy konne,
 • aukcja jałowic hodowlanych,
 • VIII Turniej Ekologiczny,
 • konkurs „Najciekawsze Stoisko”,
 • konkurs „Hit Targowy”.

Teren wystawy

Co roku przygotowujemy dla zwiedzających wystawę zwierząt, maszyn, sprzętu i urządzeń do produkcji rolnej na placu, który zajmuje powierzchnię ponad 3 ha. Technologię uprawy roślin rolniczych, nowe odmiany oraz prezentujemy na polu doświadczalnym o powierzchni 20 ha.

Hodowcy zwierząt prezentują najlepszy materiał hodowlany w grupach bydło mleczne i klacze. Najlepsze zwierzęta są nagradzane tytułami czempionów w poszczególnych kategoriach.

Firmy prezentują nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny i urządzenia do produkcji rolnej oraz osiągnięcia nauki w zakresie hodowli i nasiennictwa, chemii rolnej, produkcji pasz, preparatów weterynaryjnych, oferują przetwory branży rolno-spożywczej. Bogatą ofertę przedstawiają przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem, ogrodnictwem, pszczelarstwem, ochroną środowiska.  Do korzystania ze swoich usług zachęcają wydawnictwa rolnicze, firmy ubezpieczeniowe i doradcze. Wystawie towarzyszy kiermasz ogrodniczy oraz stoiska potwierdzające różnorodność dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

Z planem wystawy, lokalizacją i wykazem firm uczestniczących w wystawie  będzie można zapoznać się na stronie internetowej MODR pod adresem www.modr.mazowsze.pl;.

Pole doświadczalne

Na polu doświadczalnym prezentujemy między innymi:

 • kolekcje odmian roślin uprawnych – ok. 300 odmian,
 • doświadczenia ścisłe w ramach  Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego z pszenicą ozimą, pszenicą jarą, jęczmieniem jarym, kukurydzą na ziarno,
 • demonstracje porównawcze z zastosowaniem  fungicydów, herbicydów, nawozów dolistnych aktywatorów lub biostymulatorów wzrostu itp.

Zainteresowani uprawami roślin rolniczych otrzymają bezpłatnie „Przewodnik po polu doświadczalnym” opracowany przez pracowników Oddziału Poświętne MODR.

Zwiększenie konkurencyjności gospodarstw rolnych wymaga od polskich rolników zdobywania nowej wiedzy. O tym jakie działania badawcze są i będą prowadzone na potrzeby rolników poinformują podczas Mazowieckich Dni Rolnictwa przedstawiciele instytutów naukowych.

Poświęckiej wystawie towarzyszy wiele konkursów i atrakcji. Do rodziców z dziećmi kierowana jest VIII edycja Turnieju Ekologicznego. Celem Turnieju jest propagowanie wiedzy o przyrodzie, jej ochronie, ekologii, sozologii, leśnictwie, odnawialnych źródłach energii a także pochwalenie się przez uczestników  sprawnością fizyczną.

PROGRAM

Więcej informacji na stronie: www.modr.mazowsze.pl


                 Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009