Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Nowa audycja z cyklu Mazowieckiego Poradnika Rolniczego

25.07.2018

Sadownictwo i plantacje owoców miękkich na MAZOWSZU i w Polsce to temat na dziś. W skali Europy, a także świata Polska jest czołowym producentem np. jabłek (3 miejsce po Chinach i USA) czy czarnej porzeczki (1 miejsce w Europie).

Problemem są ceny skupu owoców, dyktowane jednostronnie przez firmy przetwórcze owoców i warzyw. Ceny sztucznie zaniżane – poniżej cen produkcji owoców, jednostronne nie negocjowane ani z poszczególnymi plantatorami ani też ze stowarzyszeniami, np. Związkiem Sadowników RP. Takie działania budzą protesty. W lipcu w Warszawie w akcji protestacyjnej uczestniczyło kilka tysięcy sadowników. Rolnicy apelują do Rządu RP o wsparcie i pomoc.

Zapraszamy do wysłuchania, kolejnej audycji z cyklu Mazowiecki Poradnik Rolniczy.

SŁUCHAJ tutaj.

Do wysłuchania pozostałych audycji zapraszamy tutaj

 

                  

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009