Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Mazowiecki Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

26.07.2018

Nieodłącznym elementem dożynek jest ręcznie robiony wieniec. Często duży i okazały w swojej formie przybiera różnorodne kształty. Zachwyca swoją obfitością płodów rolnych. Jego wykonanie wcale nie jest takie proste. Tworzyły go zazwyczaj kobiety, a najczęściej były to najlepsze żniwiarki. Tradycja plecenia wieńca dożynkowego przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i przetrwała do dzisiaj. Współczesne wieńce zachwycają wyobraźnią twórcy.

Kultywowanie tradycji mieszkańców wsi i popularyzacja ludowej twórczości artystycznej jak również najciekawszych dziedzin plastyki ludowej oraz promowanie dorobku kulturowego wsi mazowieckiej to główne cele organizowanego po raz kolejny Mazowieckiego Konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

Konkurs realizowany jest w dniu Dożynek Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego, tj. 16 września 2018 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, powiat sierpecki. Grupy wieńcowe wezmą udział w barwnym korowodzie prowadzonym przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Sierpc.

Reprezentacje powiatu zgłaszają wyłącznie starostwa powiatowe z Województwa Mazowieckiego. Starostwo może zgłosić do Konkursu tylko jeden wieniec.

Formularze zgłoszeniowe prosimy przesłać na adres Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa do dnia 3 września br. Ocenie podlegają wyłącznie te wieńce, które zostały zgłoszone do konkursu poprzez dostarczenie formularza zgłoszeniowego.

Dodatkowych informacji udziela Pani Anna Gawlicka, 22 59 79 146, e-mail anna.gawlicka*mazovia.pl

Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy usunąć znak * i zastąpić go @

Pliki do pobrania: w sprawie organizacji Mazowieckiego Konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

 

 

Słowa kluczowe : dożynkiświęto plonów


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009