Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Olimpiada wiedzy rolniczej - relacja

01.10.2018

Po raz siódmy w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział  Płock odbyła się Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Uczestniczyło w niej 50 osób - rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne samodzielnie lub wspólnie z rodzicami z terenu powiatów: gostynińskiego, płockiego i sierpeckiego.

Olimpiada składała się z dwóch etapów: pisemnego i finału w formie ustnej. W pierwszym etapie uczestnicy otrzymali test zawierający 30 pytań z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i zarządzania, bhp, zachowania różnorodności genetycznej zwierząt, sprzedaży bezpośredniej oraz zagadnień dotyczących wspólnej polityki rolnej oraz PROW na lata 2014-2020. Do etapu ustnego  zakwalifikowało się 5 osób z największą ilością punktów zdobytych w etapie pisemnym. Każda z nich losowała zestaw 5 pytań. Odpowiedzi ustne finalistów, wg opinii komisji były wyczerpujące, świadczące o znajomości tematyki rolniczej i rozwoju obszarów wiejskich, pozwoliły wyłonić najlepszych.

Laureatami Olimpiady Wiedzy Rolniczej 2018 r. zostali:

I miejsce – Monika Sobecka – gm. Szczawin Kościelny
II miejsce – Natalia Kołodziejska – gm. Gostynin
III miejsce – Konrad Boszko – gm. Wyszogród
IV miejsce – Wanda Rydz – gm. Nowy Duninów
V miejsce – Mirosława Pilewska – gm. Brudzeń Duży.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe w wysokości od 700 zł do 300 zł, okolicznościowe statuetki oraz roczną prenumeratę „Wsi Mazowieckiej”. Ponadto trzech pierwszych zwycięzców otrzymało nagrody rzeczowe od KRUS Placówka Terenowa  w Płocku.

Uczestnicy mieli również okazję do wzbogacenia swojej wiedzy podczas wykładu doradcy MODR Oddział Płock na temat: „Możliwości dofinansowania w ramach działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".                                                                                                                               Olimpiada otrzymała dofinansowanie w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2018-2019, wniosku złożonego w ramach konkursu nr 2/2018.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy dużej wiedzy i znajomości problematyki rolniczej, szczególnie zwycięzcom, którzy wykazali się wyjątkowym znawstwem tematu.

Tekst: Grażyna Gołębiewska MODR Oddział Płock


                    

Słowa kluczowe : MODROlimpiada Wiedzy Rolniczej


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009