Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Europa da się lubić!

19.02.2019

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Już w maju wybierzemy swoich przedstawicieli w Unii Europejskiej i kierunek jej rozwoju.

Tymczasem wybory do Europarlamentu przyciągnęły do urn w 2014 roku niecałe 24 procent Polaków. Wówczas wybrali 51 z 751 eurodeputowanych. Ci, którzy zostali w domach byli przekonani m.in. o tym, że ich głos niewiele zmienia, a wybierani wyborach europarlamentarzyści nie mają realnego wpływu na decyzje zapadające w Parlamencie Europejskim. A to oczywista nieprawda.

Unia Europejska to wspólnota.

To wolność i demokracja.

To wzajemne prawa i obowiązki.

To źródła finansowania inwestycji i instrument wyrównywania poziomu życia.

Chcecie poznać szczegóły i w maju głosować świadomie?

Oto czym zajmuje się Parlament Europejski. Jak przebiega proces tworzenia europejskiego prawa. Dlaczego tak ważna jest reprezentacja każdego kraju członkowskiego w Parlamencie.

                 

Poznajcie także kampanię informacyjną „Tym razem głosuję”, która ma na celu budowanie społeczności zaangażowanych obywateli, którzy rozumieją, jak ważny jest udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku i chcą wspólnie działać i przekonywać do głosowania innych - członków rodziny, sąsiadów, przyjaciół, znajomych.

                   

Polecamy również trzy kampanie informacyjne Komisji Europejskiej:

1)      EUandME - https://europa.eu/euandme/frontpage_pl

2)      EU Protects - https://europa.eu/euprotects/content/homepage_pl

3)      Invest EU - https://europa.eu/investeu/home_pl

                 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009