Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

FLORIANY 2019 – prestiżowa statuetka Strażackiego Oscara może trafić do Twojej OSP

04.03.2019

Pozostało jeszcze tylko kilka dni na przesłanie projektu, który weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych i Samorządów FLORIANY 2019.

Konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika „Strażak”. Skierowany jest do jednostek OSP, samorządów i lokalnych społeczności. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, które wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców.

Dwanaście kategorii, w ramach których będą oceniane inicjatywy zgłoszone do III edycji Konkursu FLORIANY to: infrastruktura, bezpieczeństwo, ochrona środowiska i ekologia, estetyka przestrzeni publicznej, edukacja, sport, rekreacja i turystyka, kultura i tradycja, aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna, innowacje oraz integracja cyfrowa, współpraca zagraniczna, najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca oraz kategoria specjalna – „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

W konkursie nagradzane są projekty w dwóch grupach – realizowane przez OSP samodzielnie oraz wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).

Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie jest wypełnienie przez OSP lub zespół projektowy formularza zgłoszeniowego zgodnie z warunkami regulaminu zamieszczonego na stronie www.floriany.pl. Kolejnym krokiem jest przesłanie dokumentacji konkursowej w terminie do 15 marca 2019 r. na adres: Miesięcznik „Strażak”, ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem „FLORIANY”.

Źródło: www.mazovia.pl

Słowa kluczowe : Floriany 2019


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009