Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

5 mln zł z budżetu Mazowsza dla działkowców!

17.04.2019

W tym roku po raz pierwszy Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchomił nowy program wsparcia dla działkowców. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców (MIAD) można ubiegać się o wsparcie na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. W puli jest 5 mln zł. Nabór trwa do 31 maja br.

                           infografika

– Rodzinne Ogródki Działkowe służą rekreacji rodzin z dziećmi i osób starszych. Niestety ich rola wciąż jest niedoceniana. Postanowiliśmy to zmienić, uruchamiając w tym roku nowy program wsparcia. Wierzę, że będzie się on cieszył dużym zainteresowaniem – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Poprawa przestrzeni do wypoczynku i rekreacji

MIAD to nowy program wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. Jego głównym zadaniem jest poprawa przestrzeni do wypoczynku i rekreacji. Program zachęca także do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych.

Dofinansowanie zadania to maksymalnie 40 proc. kosztów kwalifikowanych, a maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Uprawnionymi do złożenia wniosku są wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego. Mogą one złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na jej terenie.

Jak składać wnioski?

Wnioski można składać do 31 maja br. Można je składać:

  1. osobiście w godzinach: 8.00–16.00 w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26,
  2. w punktach kancelaryjnych urzędu,
  3. za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa; w zamkniętej kopercie z dopiskiem: PE-ZD-I - „MIAD MAZOWSZE 2019”.

Więcej informacji oraz potrzebne formularze można uzyskać ze strony internetowej www.mazovia.pl (zakładka „Ekologia i środowisko”) oraz pod numerami telefonu (22) 59 79 058, (22) 59 79 057, (22) 59 69 473, (22) 59 69 065.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009