Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

WROTA MAZOWSZA w finale międzynarodowego konkursu

22.05.2019

Aktywność społeczności województwa mazowieckiego wyróżniona! WROTA MAZOWSZA, nowoczesne rozwiązanie udostępniające zdalne usługi cyfrowe, znalazło się w ścisłym finale prestiżowego konkursu Komisji Europejskiej „Sharing & Reuse Awards 2019”. Portal WROTA MAZOWSZA to wspólne dzieło samorządu województwa, ponad 300 partnerów regionu oraz mieszkańców i przedsiębiorców będących użytkownikami przygotowanych usług.

                            infografika                          Aktywni w Europie

Program „Sharing & Reuse Action ISA” wspiera rozwój cyfrowych rozwiązań, które umożliwiają administracji publicznej, przedsiębiorstwom i mieszkańcom korzystanie z ogólnodostępnych usług publicznych. Istotną częścią programu jest konkurs „Sharing & Reuse Awards 2019”, którego zadaniem jest wymiana doświadczeń w obszarze cyfrowych usług publicznych.

Do konkursu zgłoszono Mazowieckie rozwiązanie „e-Urząd”, które jest częścią portalu WROTA MAZOWSZA (www.wrotamazowsza.pl). Zakwalifikowało się do ścisłego finału. Uznano je za jedno z czterech najlepszych w kategorii „Udostępniane usługi informatyczne (wspólnie opracowywane lub udostępniane) mające największy wpływ na obywateli lub firmy”. Mazowiecka platforma usługowa została doceniona przez jury konkursu nie tylko z uwagi na sposób i zakres udostępnianych usług publicznych, ale także za umiejętność dzielenia się tym rozwiązaniem z innymi jednostkami samorządu terytorialnego na terenie województwa.

Czym jest e-Urząd?

Komponent „e-Urząd” umożliwia elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie nimi, elektroniczną obsługę mieszkańców oraz elektroniczną komunikację pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. System wraz z portalem WROTA MAZOWSZA jest obecnie rozwijany w ramach projektu pn. „Regionalne Partnerstwo Samorządów Mazowsza dla Aktywizacji Społeczeństwa Informacyjnego w zakresie e-Administracji i Geoinformacji (ASI)”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Jednymi z głównych celów prac są: dalsze poszerzanie pakietu dostępnych usług lokalnych oraz takie udostępnianie usług, aby istniała możliwość załatwienia całej sprawy on-line, bez wychodzenia z domu czy biura, bez kolejek i wizyt w urzędzie.

Wspólnota mazowiecka

Drodzy mieszkańcy i przedsiębiorcy województwa mazowieckiego! Przygotowane i udostępniane od 2014 r. portal WROTA MAZOWSZA wraz z komponentem „e-Urząd” powstały z myślą o Was i działają dla Was. Nie ustajemy w pracy nad wspieraniem rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie, w tym przede wszystkim dostosowywaniem usług cyfrowych do Waszych potrzeb. Dzięki Waszej aktywności oraz zaangażowaniu organów samorządowych województwa mazowieckiego wraz z 314 mazowieckimi jednostkami administracji publicznej, usługi publiczne coraz skuteczniej wspierają jakość życia oraz poprawiają warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Przede wszystkim także, stają się coraz bardziej funkcjonalne i przyjazne dla naszej społeczności.

Wybór zwycięzców konkursu „Sharing & Reuse Awards 2019” ogłoszony zostanie na oficjalnej ceremonii „Sharing & Reuse Conference”, która odbędzie się 11 czerwca 2019 r. w Bukareszcie w Rumunii. Niezależnie od ostatecznego miejsca jakie przypadnie w tym prestiżowym konkursie mazowieckiej platformie, udział w ścisłym finale to niewątpliwy sukces.

Dziękujemy serdecznie za jakość naszego wspólnego dzieła.

Do zobaczenia w sieci.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009