Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wakacyjna podróż koleją

27.06.2019

Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. To najlepszy czas na odpoczynek, relaks i podróże. Warto skorzystać z oferty, jaką przygotowały Koleje Mazowieckie.

pociąg osobowy jadący po torach 

Z Mazowsza nad morze

Chcesz wyjechać nad Bałtyk? Nic prostszego – popularny pociąg „Słoneczny” już kursuje. Do Trójmiasta dojedziemy w nieco ponad 3 godz., a do Ustki – 5 godz. 36 min. Podróż „Słonecznym” to komfort i wygoda dla podróżujących. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Na pokładzie dostępny jest też catering.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” kupisz:

  • w kasach biletowych,
  • u kierownika pociągu,
  • za pomocą aplikacji SkyCash lub mPay,
  • w biletomatach KM,
  • na stronie bilety.mazowieckie.com.

Psa lub rower zabierzesz gratis!

Ceny biletów normalnych – według ofert specjalnych – wynoszą:

  • w relacji: Warszawa Zachodnia–Ustka lub Ustka–Warszawa Zachodnia – 60 zł,
  • na odcinku Warszawa Zachodnia–Gdynia Główna lub Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia – 45 zł,
  • na trasie Słupsk–Ustka – 6 zł.

Od tych cen przysługują ustawowe ulgi.

Studenci z Warszawy do Trójmiasta dojadą „Słonecznym” za 22,05 zł, na trasie Warszawa–Ustka zapłacą 29,40 zł. Bilet uczniowski będzie kosztował – 28,35 zł do Trójmiasta, a 37,80 zł – do Ustki. W ofercie KM–35 bilet do Trójmiasta kosztuje 29,25 zł, do Ustki – 39 zł.

Szczegóły oferty

Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach inicjatywy „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Rabaty otrzymamy także w wybranych miejscach kultury i rozrywki na Pomorzu w ramach akcji promocyjnej „Słoneczny wysyp rabatowy”.

Bilet turysty

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli podróżować na podstawie biletu sieciowego, imiennego uprawniającego do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu (z wyjątkiem pociągu „Słoneczny”), na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Bilet turysty ważny jest przez 10 dni, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu wydawany jest karnet, na którym oznaczone jest rozpoczęcie każdego z trzech dni ważności biletu. Jego cena wynosi 67 zł.

Bilet Turysty dostępny jest w kasach biletowych i biletomatach. Można go też nabyć w przedsprzedaży do 7 dni przed planowanym terminem wyjazdu (Bilet Turysty zakupiony po 22 sierpnia ważny jest tylko do 1 września br.).

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009