Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw z pierwszymi podpisanymi umowami

09.07.2019

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pierwsze umowy zostały podpisane 3 lipca w powiecie łosickim i sokołowskim. Na swoją kolej czekają już pozostałe rejony. W sumie dofinansowanych z MIAS zostanie blisko 1178 różnego rodzaju projektów z całego Mazowsza na kwotę 11,4 mln zł.

MIAS został uruchomiony z myślą o około 7,3 tys. sołectw. Nowe boiska, parki, place zabaw, wyremontowane świetlice – to tylko niektóre z przedsięwzięć, które mazowieckie gminy zrealizują za sprawą środków z budżetu województwa mazowieckiego.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że te małe wspólnoty mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji. Dlatego cieszę się, że większość z nich powstanie dzięki naszemu wsparciu. Jest to szansa na rozwój całego Mazowsza, co wydatnie wpłynie na poprawę warunków i komfort życia mieszkańców. Program wspomaga również rozwój wartości niematerialnych i kulturalnych, a to zawsze były ważne atuty naszego regionu – stwierdza członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

To niezwykle istotne wsparcie, które pozwoli zrealizować niewielkie, ale ważne dla mieszkańców inwestycje. Dzięki tym środkom uda się stworzyć m.in. nowe place zabaw, wyremontować wiejskie świetlice czy też utworzyć miejsca, w których mieszkańcy będą mogli spotkać się i zintegrować. Jestem przekonana, że to dobrze zainwestowane środki  na rzecz rozwoju lokalnych społeczności naszego województwa – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

W środę 3 lipca zostały podpisane umowy w powiecie łosickim (29 sołectw z 6 gmin) i sokołowskim (37 sołectw z 8 gmin), a 4 lipca - w węgrowskim (35 sołectw z 8 gmin), mińskim i garwolińskim. Umowy z beneficjentami podpisują członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Źródło: www.mazowia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009