Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Malowane Lato 2019

10.07.2019

Malowane Lato to projekt animacyjno-edukacyjny. Organizowany jest już od kilku lat w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego.

Plakat 

Podstawą projektu są warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży organizowane  w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień). Projekt obejmuje swym zasięgiem zazwyczaj 10 miejscowości; korzysta z niego ok. 600 uczestników.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę wyłonioną z lokalnej społeczności, są to pedagodzy, artyści lub instruktorzy mający już doświadczenie w prowadzeniu podobnego typu zajęć. Warsztaty z założenia odbywają się w okresie wakacyjnym w miesiącach: lipiec, sierpień. Dokładne terminy warsztatów, ustalane są indywidualnie dla poszczególnych miejscowości uczestniczących w projekcie, w uzgodnieniu ze współorganizatorami i prowadzącymi.

W ramach zajęć młodzież poznaje tradycyjne oraz nowe  nietypowe techniki plastyczne. Efektem warsztatów są prace plastyczne prezentowane później na lokalnych wystawach końcowych, specjalnie przygotowanych i zorganizowanych dla uczestników oraz miejscowej społeczności.

Na zakończenie cyklu warsztatów, prowadzący wybierają pięć najlepszych prac z danej miejscowości. Prace te stanowią zestaw ok. 50 prac, eksponowanych w Mazowieckim Instytucie Kultury. Jednocześnie powołana zostaje komisja, która z utworzonej kolekcji wybiera najlepsze prace danej edycji. Prace te zostają uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu. Katalog jest wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.

Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody rzeczowe.

Projekt Malowane Lato zamyka gala, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas gali prezentowana jest wystawa z najlepszymi pracami, następuje uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia koncert.

Więcej informacji na stronie: www.mik.waw.pl

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009