Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wsparcie dla powiatów grójeckiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego i lipskiego

08.08.2019

Modernizacja boiska piłkarskiego w Zwoleniu, utworzenie nowej pracowni komputerowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku, remont świetlicy w budynku OSP Zbrosza Duża czy prace budowlane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Skaryszewie – to tylko niektóre inwestycje w subregionie radomskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci. 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza zrealizowanych zostanie blisko 1178 różnego rodzaju projektów. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań (ale jedno sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania). Gminy Jasieniec i Jedlińsk otrzymały dofinansowanie na realizacje maksymalnej liczby inwestycji.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożono w sumie 208 wniosków, spośród których 116 otrzymało dofinansowanie. Na budowę boiska wielofunkcyjnego w gminie Chlewiska, modernizację boiska piłkarskiego w Zwoleniu czy budowę boiska sportowego w miejscowości Janów samorząd Mazowsza przeznaczył 285 tys. zł.

Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych

5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Środki mogły być przeznaczone na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. Program cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęły 252 wnioski. Dofinansowanie otrzymało 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Miasto Lipsko, gminy Orońsko, Kazanów oraz Zwoleń na ten cel otrzymały w sumie aż 190 tys. zł. Dzięki programowi uczniowie zyskają większy dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i dydaktycznych, a także będą zdobywać nowe umiejętności.

Stawiamy na rozwój kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Nauka języków obcych i swobodne poruszanie się w świecie nowoczesnych technologii są kluczowe w edukacji dzieci i młodzieży. Aby ułatwić im przyswajanie wiedzy z tych dziedzin, zdecydowaliśmy o dofinansowaniu stworzenia nowych pracowni oraz zakupie profesjonalnego sprzętu. Przekazaliśmy na ten cel 5 mln zł – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego

Na zadania wieloletnie, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł. W ramach wsparcia zrealizowanych zostanie 25 projektów. Jeden z nich realizowany jest w Skaryszewie. Miasto otrzymało aż 500 tys. zł  na prace wykończeniowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Skaryszewie.

Pliki do pobrania

Wsparcie dla powiatów grójeckiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego i lipskiego

Źródło: www.mazovia.pl

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009