Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Autorzy najsmaczniejszych fotografii kulinarnych nagrodzeni!

02.09.2019

Nagrody w konkursie fotografii kulinarnej już wręczone. Laureaci przekonali nas, że wiedzą nie tylko, jak zrobić dobre zdjęcia, ale także jak przekonać nas do zjedzenia prezentowanych na nich smakołyków. Kreatywnych pomysłów i apetycznych ujęć w tej edycji konkursu z pewnością nie brakowało. Nagrody laureatom wręczył marszałek Adam Struzik.

Grupowe zdjęcie laureatów konkursu z marszałkiem

laureatka konkursu odbiera ngrodę z rąk marszałka

Już po raz drugi samorząd Mazowsza zorganizował konkurs fotografii kulinarnej. Ideą inicjatywy jest zwiększanie poczucia tożsamości regionalnej oraz lepszego poznawania tradycji kulinarnych regionu. I w tym roku to się udało. Wszystkie nadesłane fotografie przenoszą nas w świat pełen kolorów, smaków, zapachów i kompozycji wprost z Mazowsza.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach tematycznych podzielonych na 10 podkategorii:

  •  „Z Listy Produktów Tradycyjnych” –  w której można było zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy lub produktu wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

  • Kategoria „Z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze” – w której można było zgłosić dowolną fotograficzną  interpretację przedstawienia potrawy lub produktu certyfikowanego logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

Wszyscy laureaci otrzymają bony do sklepu RTV euro AGD o wartości: I miejsce – 760 zł, II miejsce – 700 zł, III miejsce – 650 zł oraz wyróżnienia – 600 zł.

 Laureaci II edycji konkursu fotograficznego „Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej”

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009