Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie na Mazovia Circular Congress – MC2

30.09.2019

Już po raz drugi najwięksi eksperci ds. zrównoważonego rozwoju z ramienia różnych branż będą dyskutować o palących kwestiach nowoczesnej gospodarki o obiegu zamkniętym na międzynarodowym Mazovia Circular Congress – MC2, który odbędzie się 11 października w Centrum Konferencyjnym Białostocka 22 w Warszawie.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać dobre praktyki biznesowe, unikatowe rozwiązania polskich start-up’ów oraz doświadczenia miast i regionów z całego świata, a także realne korzyści płynące z transformacji gospodarki w kierunku cyrkularnym. Będzie można również wysłuchać inspirujących prezentacji, wziąć udział w interaktywnych sesjach warsztatowych i poznać najciekawsze case studies z Polski i z Europy.

- Wszelkie inicjatywy i spotkania związane z gospodarką w obiegu zamkniętym są niezbędne, aby nasze społeczeństwo zrozumiało, na czym to polega. Idea circular economy jest wdrażana w Unii Europejskiej od 3 lat, ale w Chinach już od 2002 roku, więc jest to koncepcja, którą inne państwa sukcesywnie wprowadzają. Niestety Polska dalej postrzegana jest jako kraj o niskim zaangażowaniu w ten temat, co nie jest prawdą, gdyż mamy instytucje oraz dokumenty, które zajmują się tą kwestią - mówi prof. Joanna Kulczycka z Polskiej Akademii Nauk.

Kongres rozpocznie dyskusja z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Ambasadorów Finlandii, Królestwa Niderlandów oraz Szwecji, podczas której paneliści podzielą się doświadczeniami w implementacji gospodarki obiegu zamkniętego.

Perspektywa zrównoważonego rozwoju zostanie zaprezentowana przez ekspertów, m. in. Eveline Lemke – założycielkę Thinking Circular, ekspertkę w dziedzinie energii, surowców i ekoprojektowania, Kim Tjoa – założyciela platformy sharingowej dla biznesu FLOOW2,  lidera ekonomii współdzielenia, Nicola Tagliafierro – dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Enel-X, odpowiedzialnego za rozwój cyrkularnych strategii firmy na poziomie globalnym, Vee Bougani – założycielkę Sustainable Food Movement w Grecji.

- Wdrożenie koncepcji circular economy będzie wymagało coraz większej świadomości społecznej i dużego zaangażowania ze strony nas wszystkich. Dlatego chcemy wykorzystać każdą okazję, aby móc na ten temat rozmawiać, czerpać wiedzę, dzielić się doświadczeniami, nawzajem się inspirować oraz kreować działania, które ułatwiałyby realizację zamierzeń GOZ - podkreśla Marcin Podgórski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Uczestnicy będą mieli również możliwość wzięcia udziału w sesjach warsztatowych poświęconych Circular Cities, Food Waste oraz polskim cyrkularnym start-up’om.

Spotkanie polskich oraz światowych ekspertów i praktyków, stanowi znakomitą platformę do pogłębienia wiedzy na temat jednego z priorytetowych trendów gospodarczych jakim jest circular economy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Biznes na okrągło”.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO.

Rejestracja na Kongres możliwa jest poprzez stronę: https://evenea.pl/event/mazoviacircularcongress/

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kongres odbywa się w ramach Circular Week 2019 - międzynarodowej inicjatywy skupiającej różne grupy interesariuszy wokół idei gospodarki obiegu zamkniętego – i będzie jego kulminacyjnym wydarzeniem.

Więcej informacji:

Agnieszka Jędrzejczak

Wydział Współpracy i Promocji Gospodarczej

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

(22) 59 07 768

agnieszka.jedrzejczak@mazovia.pl

oraz na stronie http://circularweek.org/mazoviacircularcongress/

 PROGRAM


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009