Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sołtysi z wizytą w kujawsko–pomorskim

03.10.2019

27 sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich wzięło udział w wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez BR KSOW.

Do wizyty studyjnej „Dobre praktyki w zakresie promocji współpracy w sektorze rolnym i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim” w dniach 30.09-02.10.2019 zaproszono uczestników tegorocznej edycji Konkursu na najaktywniejsze sołectwo KSOW – Sukcesy widać po sąsiedzku.

Na jej program złożyły się m.in. wizyta w chacie chlebowej u Pani Beaty Tomaszewskiej i wizyta w rodzinnej firmie Olejarnia Świecie J.A.W. Łącz s.c. Goście z Mazowsza poznali tam zasady uzyskania członkostwa w sieci dziedzictwa kulinarnego, proces uzyskiwania certyfikatów czy zasady udziału w projekcie „Kujawsko-Pomorska Spiżarnia”.

Samorządowcy z gmin Dąbrowa Chełmińska, Grudziądz i Radzyń Chełmiński opowiedzieli o swoich projektach w ramach odnowy i rozwoju wsi, działaniach wspomagających rozwój zaplecza turystycznego czy inwestycjach z PROW, a prezes Lokalnej Grupy Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” Marcin Pilarski przedstawił projekty realizowane na terenie LGD.

Całość programu dopełniła wizyta w gospodarstwie agroturystycznym Gzinianka – podwójnych zdobywców pierwszego miejsca w konkursie na najlepszą agroturystykę w kujawsko-pomorskim, z najlepszymi noclegami oraz atrakcyjną kuchnią regionalną. „Gzinianka” jest też członkiem Krajowej Sieci Gospodarstw Edukacyjnych. Mazowieccy sołtysi z zaciekawieniem pytali o recepty na prowadzenie działalności pozarolniczej i pomysły na podnoszenie dochodowości.Natomiast w gospodarstwie Jarko specjalizującym się w produkcji ogórków mazowieccy sołtysi rozmawiali o rynkach zbytu i nowoczesnych technologiach produkcji.

 BR KSOW - relacja z wyjazdu studyjnego

 BR KSOW - relacja z wyjazdu studyjnego

 BR KSOW - relacja z wyjazdu studyjnego

 


                infografika logotypy


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009