Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Nowoczesna hodowla drogą do sukcesu – wyjazd studyjny dla rolników

31.10.2019

W dniach 24-25 października 2019 roku w ramach projektu pn. „Nowoczesna hodowla drogą do sukcesu – wyjazd studyjny dla rolników” rolnicy z terenu Gminy Krasnosielc mieli możliwość obejrzeć duże i nowoczesne obiekty hodowlane.

Uczestnicy wyjazdu zwiedzili jedną z ferm hodowlanych będących własnością Kombinatu Rolnego Kietrz, która na terenie swojego gospodarstwa utrzymuje ok. 3 000 szt. bydła mlecznego, w tym ok. 1 300 szt. krów mlecznych. Udój tak dużej obsady odbywa się 2 razy dziennie w dojarni karuzelowej na 60 stanowisk. Łączna powierzchnia gruntów, na których gospodaruje  Kombinat Rolny w Kietrzu to ponad 9 000 ha. Ponadto rolnicy uczestniczyli w wykładach dot. „Optymalizacji wykorzystywania środowiska naturalnego poprzez właściwe nawożenie roślin uprawnych”, „Żywienia bydła mlecznego a wpływu na możliwości produkcyjne” oraz zapewnienia odpowiedniego dobrostanu dla zwierząt. Kolejnym obiektem, który odwiedzili uczestnicy szkolenia była rolnicza spółka Top Farms Głubczyce, gdzie rolnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania tak dużego przedsiębiorstwa oraz metodami uprawy, nawożenia i przechowywania płodów rolnych. Produkcja zwierzęca w grupie Top Farms ukierunkowana jest również na produkcję mleka. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzić również fermę Widok należącą do spółki rolniczej Top Farms. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w rodzinnym gospodarstwie rolnym nastawionym na produkcję mleka, położonym na terenie gminy Leśnica. Gospodarstwo, które odwiedziliśmy szczyci się bardzo wysoką wydajnością krów mlecznych utrzymującą się na poziomie ponad 11 000 kg mleka w laktacji. Wizyta ta nie odbyłaby się bez współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Dzięki wspaniałej współpracy z pracownikami ww. instytucji rolnicy z terenu gminy Krasnosielc mogli zobaczyć pracę robota udojowego w gospodarstwie oraz wymienić się doświadczeniami.

wyjazd studyjny dla rolników

wyjazd studyjny dla rolników

wyjazd studyjny dla rolników

wyjazd studyjny dla rolników

wyjazd studyjny dla rolników


                   


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009