Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Mazowsze na Międzynarodowych Targach EKOGALA

11.12.2019

To jedna z najbardziej znanych imprez, na której każdy może spróbować wyrobów i zaopatrzyć się w dobrej jakości żywność. To również okazja do poszerzenia wiedzy o zdrowym stylu życia i ochronie środowiska. Na tak znaczącym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Mazowsza.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA w Rzeszowie zgromadziła blisko 150 wystawców, producentów i przetwórców żywności, mających certyfikaty ekologiczne oraz wytwarzających produkty regionalne i tradycyjne.

Moc atrakcji dla każdego

Impreza obfitowała w konkursy, warsztaty oraz wykłady kulinarne dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Dużą atrakcją było live cooking z udziałem przedstawicieli administracji samorządowej, rządowej oraz delegacji z Chin. Podczas Targów można było poznać bogactwo regionalnych produktów, wyrobów rzemieślniczych, a także skosztować i zakupić tradycyjnie wypiekany chleb oraz sery i wędliny przygotowywane według dawnych receptur.

Jak prezentowało się Mazowsze?

Na stoisku regionalnym województwa mazowieckiego, poza materiałami informacyjnymi i promującymi Mazowsze, odwiedzający mogli nabyć (a także spróbować): mazowieckie jabłka, suszone owoce, soki z jabłek, a także oleju rzepakowego tłoczonego na zimno. Chętni uczestniczyli w warsztatach z dekorowania pierników. Ta umiejętność na pewno się przyda przy najbliższych świętach, być może też dlatego cieszyły się one dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Źródło: www.mazovia.pl

 

Słowa kluczowe : targi żywności


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009