Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Mazowsze na Targach Fruit Logistica w Berlinie

10.02.2020

Największą atrakcją Targów Fruit Logistica 5–7 lutego w Berlinie były stoiska narodowe. Już po raz dwunasty na polskim stoisku wystawienniczym, koordynowanym przez Związek Sadowników RP, swoje produkty przedstawiły firmy z województwa mazowieckiego. W tym roku nasz region reprezentowało 9 wystawców.

W uroczystym otwarciu stoiska Mazowsza na liczącym ponad 140 m2 polskim stoisku narodowym udział wzięli m.in. przedstawiciele zarządu województwa – wicemarszałek Rafał Rajkowski i członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, a także przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Sejmiku Mazowsza radny Leszek Przybytniak, prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM Radosław Rybicki.

Sektor owocowo-warzywny jest istotną gałęzią gospodarki Mazowsza. Województwo mazowieckie słynie z produkcji warzyw i owoców, głównie jabłek. Wspieranie rodzimej produkcji jest ważnym elementem promocji regionu oraz jego dziedzictwa kulturowego i kulinarnego.

W tym roku w Targach Fruit Logistica w Berlinie uczestniczyło 3 300 wystawców z 93 krajów. To ważne miejsce spotkań producentów, importerów, hurtowników i detalistów z branży owocowo-warzywnej z całego świata. Wydarzenie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów zagranicznych. Umożliwia rolnikom i sadownikom wzmocnienie pozycji na rynku zagranicznym oraz zapoznanie się z nowinkami technologicznymi. Wystawcy i odwiedzający mogą wziąć udział w licznych konferencjach, wykładach oraz dyskusjach skupiających się na zagadnieniach międzynarodowego rynku świeżych produktów.

 Targi Fruit Logistica 2020

 Targi Fruit Logistica 2020

 Targi Fruit Logistica 2020

 Targi Fruit Logistica 2020


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009