Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

XX Edycja Konkursu Nasze Kulinarna Dziedzictwo - Smaki Regionów przeniesiona

04.06.2020

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, organizator ogólnopolskiego konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów, w związku z zaistniałą sytuacją – pandemią COVID-19 – z przykrością zawiadamia, że tegoroczną, XX jubileuszową edycję zmuszeni jesteśmy przesunąć na przyszły, 2021 rok.

Od 20 lat ideą konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” jest  identyfikacja najlepszych regionalnych produktów i potraw w każdym regionie Polski. Dlatego właśnie pierwszy etap konkursu ma miejsce w poszczególnych województwach, a po zakończeniu tego etapu odbywa się Wielki Finał, tradycyjnie w czasie prestiżowego święta produktów regionalnych na targach Smaki Regionów w Poznaniu.

Konkurs ma specyficzny charakter, wymagający zgromadzenia się dużej liczby uczestników – producentów, z którymi członkowie jury odbywają bezpośrednie rozmowy, dotyczące produktów i potraw. Ponadto, zgodnie z regulaminem, odbywa się degustacja konkursowych produktów i potraw, a czynność ta w przypadku zaleceń sanitarnych, związanych chociażby z noszeniem maseczek, jest niemożliwa do wykonania w tej formie.

Ponieważ z tych właśnie powodów wiele ustalonych terminów finałów regionalnych (wraz z regionalnymi imprezami masowymi) zostało odwołanych, technicznie nie jest możliwa realizacja I etapu konkursu we wszystkich regionach, tak aby mogły one później uczestniczyć w Wielkim Finale, połączonym z wręczaniem statuetek „Perła”. Stąd nasza decyzja o przesunięciu konkursu na rok następny, natomiast zasady i warunki konkursu nie ulegają zmianie i mamy nadzieję, że XX jubileuszowa edycja naszego prestiżowego konkursu odbędzie się jak w poprzednich latach we wszystkich regionach.

Źródło: www.produktyregionalne.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009