Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Etnodizajn po kurpiowsku”

09.07.2020

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na cykl spotkań „Etnodizajn po kurpiowsku”.

W okresie wakacyjnym proponujemy twórcze spotkania w pracowni etnodizajnu, na których wykonywać będziemy rożne „cudeńka” – przedmioty dekoracyjne i przeznaczone do codziennego użytku. Własnoręcznie wykonane, inspirowane wzorami zaczerpniętymi z bogatej kultury kurpiowskiej stanowić będą niepowtarzalną pamiątkę z wizyty w Muzeum.

Na najbliższe spotkanie, pt. Firanecka do okienecka – papierowe firanki i „ząbki” zapraszamy w niedzielę 19 lipca 2020 r. Podczas zajęć goście muzealni wykonają z białego papieru firanki w okna i taśmy do półek. Elementy te zdobiły niegdyś wnętrze izby kurpiowskiej również dziś z powodzeniem mogą posłużyć do dekoracji domów i mieszkań.

Więcej informacji na stronie: muzeum.ostroleka.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009