Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baw się i ucz. Zagraj z rodziną w Grę Terenową

14.07.2020

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do uczestnictwa w GRZE TERENOWEJ "W zagrodzie, chałupie, dworze. Tajemnice wiejskiej architektury”.

Gra jest ciekawą propozycją pozwalającą zwiedzać skansen w sposób niekonwencjonalny. Rozwija spostrzegawczość i zmysł orientacji, dostarcza pozytywnych emocji.

Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy przedstawionej na mapie, odnalezienie detali widocznych na zdjęciach, przyporządkowanie litery zdjęcia do numeru zagrody i odgadnięcie hasła. Aby odnaleźć właściwy element, należy dokładnie przyjrzeć się obiektom wchodzącym w skład danej zagrody lub zespołu architektonicznego. Grę można przeprowadzić na czas (uczestnicy muszą pokonać trasę i prawidłowo odgadnąć hasło w jak najkrótszym czasie) lub podczas zwiedzania ekspozycji własnym tempem.

Nagrodą a zarazem pamiątką jest Dyplom Odkrywcy Historii w formie kolorowej widokówki, opatrzony pieczątką okolicznościową muzeum. Gra jest znakomitym przykładem edukacji przez zabawę. Dzięki szukaniu detali uczestnik łatwiej i na dłużej zapamiętuje zarówno obiekty prezentowane w Muzeum jak i samą wizytę. Gra nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

To naprawdę fajna zabawa! Powodzenia!!!

Więcej informacji na stronie: www.mwmskansen.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009