Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Rajd motocklowy Niejednym Śladem po Mazowszu

02.10.2020

W dniu 10 października 2020 r. Tor Modlin oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna organizują pierwszą tego typu w regionie, wyjątkową imprezę promocyjną - rajd motocyklowy po Mazowszu. Rajd jest inauguracją nowego produktu turystycznego kreowanego przez MROT - Motocyklem po Mazowszu.

Celem rajdu jest promocja walorów turystycznych Mazowsza, w tym w szczególności oferty członków MROT i zaprezentowanie potencjału regionu dla amatorów motocykli, którzy przemierzają Polskę przy wykorzystaniu tego środka transportu. Atutem projektu jest poszerzenie odbiorców oferty turystycznej Mazowsza o kolejny istotny, choć niszowy segment o dużym, jak wskazują badania i obserwacja, potencjale rozwojowym.

Uczestnikami rajdu będą miłośnicy turystyki motocyklowej, w liczbie około 100 osób (maksymalnie 140 osób), którzy podlegać będą wcześniejszej rejestracji prowadzonej przez MROT, legitymując się odpowiednim poziomem doświadczenia w prowadzeniu motocykla. 

Rajd rozpoczyna się na Torze Modlin (miejsce zbiórki dla uczestników), a jego trasa przebiegać będzie przez Twierdzę Modlin, Czerwińsk nad Wisłą, Wyszogród, Wiączemin Polski (gdzie uczestnicy zwiedzą Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego i posilą się słynną zupą dyniową oraz powidłami olenderskimi), Brudzeński Park Krajobrazowy aż do Sierpca, gdzie w Muzeum Wsi Mazowieckiej przewidziany jest koniec rajdu i wręczenie pamiątkowych upominków. Zakończenie rajdu w Sierpcu uświetni występ zespołu ludowego „Łurzycanki”.Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi przepisami uczestnicy zostaną podzieleni na grupy 10-15-osobowe, z których każda będzie prowadzona przez doświadczonych motocyklistów.

Partnerem medialnym imprezy jest wiodący portal motocyklowy www.scigacz.pl oraz TVP3, która podczas rajdu zrealizuje odcinek programu Niejednym Śladem.

Impreza jest realizowana przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

W przypadku przewidywanej złej pogody (na podstawie prognozy 48 h) rajd będzie przeniesiony na kolejną sobotę.

Ramowy program imprezy:

8.30 - 9.00       zbiórka uczestników
9.00 - 9.30       odprawa: prezentacja programu, zasad bezpieczeństwa, podział na grupy
9.30 - 10.00     wyjazd z Toru Modlin
ok. 15.00         dojazd do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
17.00 - 18.00   podsumowanie, wręczenie nagród, zwiedzanie, biesiada
ok. 18.00         zakończenie rajdu i wyjazd ze skansenu

Zgłoszenia na rajd:

https://www.facebook.com/events/414559352870682/

źródło: MROT

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009