Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Olimpiada wiedzy rolniczej w Maszewie Dużym już za nami

02.11.2020

W Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, którą organizował MODR Oddział Płock uczestniczyło 38 rolników, którzy samodzielnie lub wspólnie z rodzicami prowadzą gospodarstwa rolne.

Zmagania składały się z dwóch etapów: pisemnego i finału w formie ustnej. W pierwszym etapie uczestnicy otrzymali test zawierający 30 pytań z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i zarządzania, bhp, sprzedaży bezpośredniej oraz zagadnień dotyczących wspólnej polityki rolnej a także PROW na lata 2014-2020. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 5 osób z największą ilością punktów zdobytych w etapie pisemnym. Każda z nich losowała zestaw 5 pytań. Odpowiedzi ustne finalistów, wg opinii komisji były wyczerpujące, świadczące o znajomości tematyki rolniczej i rozwoju obszarów wiejskich, pozwoliły wyłonić najlepszych.

Laureatami Olimpiady Wiedzy Rolniczej 2020 r. zostali:

I miejsce – Rafał Kowalewski
II miejsce Agnieszka Kokoszczyńska-Lisiecka
III miejsce Agata Kowalewska
IV miejsce Michał Baryga
V miejsce Grzegorz Szmydt.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe w wysokości od 1200 zł do 800 zł, okolicznościowe statuetki, roczną prenumeratę „Wsi Mazowieckiej” oraz nagrody rzeczowe od KRUS Placówka Terenowa w Płocku.

Uczestnicy mieli również okazję do wzbogacenia swojej wiedzy podczas wykładu doradcy MODR Oddział Płock na temat: „Możliwości dofinansowania w ramach działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".

Olimpiada otrzymała dofinansowanie w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2020-2021 - wniosek złożony w ramach konkursu nr 4/2020.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy dużej wiedzy i znajomości problematyki rolniczej, szczególnie zwycięzcom, którzy wykazali się wyjątkowym znawstwem tematu.

Tekst: Grażyna Gołębiewska MODR Oddział Płock


                 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009