Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

Program wiosenny w sierpeckim skansenie także dla osób indywidualnych

28.03.2017

Wiosenne przebudzenie widać już w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – w miejscu, gdzie prym wiedzie przyroda. O tym jak barwny i bogaty w obrzędy jest czas Świąt Wielkanocnych można przekonać się korzystając z interesującej i urozmaiconej oferty przygotowanej przez placówkę.

Program dla osób indywidualnych jest realizowany w każdą sobotę i niedzielę do 30 kwietnia br. (z wyjątkiem 9, 15 i 16 kwietnia). Wśród atrakcji są m.in.:

  • prezentacja multimedialna przybliżająca obrzędowość wielkanocną (projekcja godz. 11.30; cena: 3 zł/osoba),  
  • warsztaty wielkanocne – uczestnicy własnoręcznie wykonają palmę i pisankę lub kartę wielkanocną (godz. 12.00; cena: 6 zł/osoba),
  • zwiedzanie terenu ekspozycji z przewodnikiem lub samodzielnie (godz. 13.00; cena: bilet wstępu – 8 zł/ulgowy lub 13 zł/normalny + ewentualny koszt usługi przewodnika – 5zł/osoba).
  • przejażdżka bryczką lub wozem, podczas której można podziwiać panoramę skansenu (godz. 15.00; atrakcja realizowana jest dla min. 4 osób; cena: 7 lub 6 zł/osoba).
  • wystawa okolicznościowa „Wielkanoc na Mazowszu” prezentująca, w zabytkowych obiektach muzeum, barwny i bogaty w obrzędy czas Świąt Wielkanocnych.

fot. arch. MWM w Sierpcu

fot. arch. MWM w Sierpcu

Do skorzystania z oferty sierpecki skansen zaprasza osoby powyżej 6 roku życia. Dzieci do lat 12 mogą korzystać z atrakcji pod opieką osoby pełnoletniej. Opiekun ponosi opłatę za bilet wstępu do muzeum, usługę przewodnika oraz przejażdżki konne (nie ponosi opłaty za udział w warsztatach, jeśli występuje jako pomocnik dziecka). Nie ma też konieczności wcześniejszej rezerwacji, wystarczy przybyć o wyznaczonej godzinie i dokonać opłaty za konkretne atrakcje, by korzystać z wiosennej oferty skansenu.

Szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie www.mwmskansen.pl .

Źródło: www.mazovia.pl

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009