Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Środki Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na rok 2019 podzielone

08.05.2019

23 operacje zgłoszone przez 12 podmiotów dostanie w bieżącym roku wsparcie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim.

Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie wnioski, które przeszły przez skomplikowane sito oceny formalnej i merytorycznej, mogą liczyć na środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Niestety także podobnie jak w latach poprzednich, blisko połowa złożonych aplikacji nie przeszła wcześniej tej oceny, a tym samym nie była brana pod uwagę przy podziale limitów finansowych. Nie po raz pierwszy Partnerzy KSOW zostali pokonani przez procedury, księgę kosztów kwalifikowanych, instrukcję wypełniania wniosków i wytyczne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tym bardziej gratulujemy 12 Partnerom, którzy już wkrótce zostaną zaproszeni na podpisywanie umów z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich.

Na posiedzeniu w dniu 7 maja br. Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął LISTĘ OCENIONYCH OPERACJI PARTNERÓW KRAJOWEJ SIECI OBSZARÓW WIEJSKICH W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM NA ROK 2019, a znalazło się na niej między innymi 9 przedsięwzięć organizowanych przez gminy lub powiaty, 8 z 11 propozycji zgłoszonych przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i 5 operacji zaproponowanych przez Lokalne Grupy Działania. Przypomnijmy, że Partnerzy aplikowali w tym roku o ponad 1.900.000 zł, natomiast ostatecznie na liście rankingowej znalazły się imprezy o łącznej wartości wsparcia na poziomie niecałych 710.000 zł.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009