Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Oferta turystyczna Mazowsza znów najlepsza

10.04.2017

Stoisko Województwa Mazowieckiego po raz kolejny wybrane najciekawszym podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017 w Kielcach.

Zakończyły się IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017 w Kielcach (7-9 kwietnia br.) Jak co roku wystawiała się na nich blisko setka samorządów, lokalnych grup działania, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń branżowych i przedsiębiorstw działających w branży hotelarskiej i kulturalnej. Według nieoficjalnych danych organizatorów tegoroczne targi znów odwiedziło około dwudziestu tysięcy zwiedzających.

Stoisko Województwa Mazowieckiego dzielił w tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. W ubiegłym roku wraz z województwem łódzkim po raz pierwszy pokazaliśmy projekt „Pociąg do natury” ukazujący atrakcje turystyczne, agroturystyczne i przyrodnicze na trasie kolejowej Radom – Warszawa – Żyrardów- Łódź. Tym razem postanowiliśmy rozwinąć ubiegłoroczną ofertę o projekt Kolei Mazowieckich i kilkunastu muzeów z miast na trasach tego przewoźnika i stoisko Mazowsza zorganizowano pod wspólnym hasłem „Pociągiem do natury – koleją do kultury”. Realizowany już od kilku miesięcy projekt Kolei Mazowieckich zakłada, że na podstawie biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich otrzymuje się rabat na bilet wstępu do partnerskich instytucji kultury lub na przedstawienia kulturalne.  Całość oferty Mazowsza uzupełnił MROT ze swoją kompleksową ofertą zgromadzaną w projekcie „Moda na Mazowsze”.

W ramach stoiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego finansowanego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich codziennie prezentowała się inna instytucja kultury wraz ze swoim otoczeniem:  Stacja Muzeum, Muzeum Wsi Radomskiej, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia z Radomia, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Muzeum im. Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej. W ramach tych prezentacji o rozkosze podniebienia zadbało m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje oraz Lokalne Stowarzyszenie Kobiet ze Skrzynna, a o cudowną atmosferę muzyki ludowej Kapela Zdzisława Kwapińskiego z Radomia, Zespoły Urzeczeni i Kalwarki czy Zespół Folklorystyczny Wieniawa z kapelą Jana Wochniaka. Nie bez echa przechodziły także wspaniałe show aktora i mima, uczestnika programu „Mam talent” Piotra Boruty (Pan Czocher) oraz tradycyjne mazowieckie koło fortuny z wieloma atrakcyjnymi upominkami.

To wszystko spowodowało, że Województwo Mazowieckiego prawdopodobnie zdobyło kolejne serca turystów i konsumentów, a na pewno podbiło serca targowej komisji konkursowej,  która stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego okrzyknęła drugi rok z rzędu najciekawszym stoiskiem targowym Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL.

Partnerom i podwystawcom dziękujemy za trzy dni wspólnej pracy na rzecz promocji Mazowsza, mazowieckich instytucji kultury, agroturystyki i turystyki wiejskiej!

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009