Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

KSOW wybrał 27 operacji partnerów w 2017 roku

08.06.2017

W tegorocznym naborze operacji partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach dwuletniego planu operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 dla konkursu nr 1/2017 ogłoszonego w dniu 26 stycznia 2017 roku wpłynęło 77 wniosków. 27 z nich prawdopodobnie będzie realizowane w ramach KSOW.

8 czerwca br. zebrała się Wojewódzka Grupa Robocza ds. KSOW zapoznając się z wynikami tegorocznego naboru i przyjmując listy rankingowe operacji w poszczególnych działaniach. Nie był to łatwy nabór ze względu na nowe regulacje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wprowadzone limity finansowe w poszczególnych działaniach KSOW. Niestety okazało się także, że partnerzy KSOW mieli kłopot z poprawnym, zgodnym z instrukcją wypełnieniem wniosków – zawierały one zarówno błędy merytoryczne jak i rachunkowe – dlatego niespełna połowa z nich przeszła etap oceny formalnej i została dopuszczona do punktowej oceny merytorycznej. Mimo wszystko partnerom tegorocznego naboru dziękujemy za zaangażowanie i niebanalne pomysły, wszyscy zostaną pisemnie poinformowani o zastrzeżeniach i błędach tak, by w kolejnych latach poprawić jakość naszej współpracy. 

Finalnie 27 z 36 wniosków dopuszczonych do oceny punktowej zakwalifikowano do realizacji kierując stosowne dokumenty do Grupy Roboczej ds. KSOW działającej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dopiero po ostatecznym zatwierdzeniu Planu Operacyjnego przez to ciało doradcze lista rankingowa nabierze pełnej mocy prawnej, a operacje w niej zawarte będą skierowane do realizacji (według wstępnych informacji Grupa Robocza zbierze się pod koniec czerwca). Wtedy przystąpimy do podpisywania umów.

Listę ocenionych operacji przyjętą przez Grupę Roboczą szczebla wojewódzkiego znajdziecie tutaj.

Mamy nadzieję, że nasza wspólna nauka nowych procedur, instrukcji i schematów KSOW zaowocuje dobrymi jakościowo projektami w latach następnych.

Słowa kluczowe : KSOWnabór


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009