Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Mazowsze na Targach Turystycznych TT Warsaw

04.12.2017

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie otrzymał wyróżnienie w konkursie „Homo Turisticus” za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe. To kolejny sukces w prezentowaniu potencjału regionu.

Stoisko Mazowsza

Nawiązywało do ekologii, natury i podróży w stylu Slow Road – jak najczęstszego uciekania z miasta, delektowania się regionalnymi produktami, poznawania lokalnych tradycji, relaksu z dala od wielkomiejskiego hałasu. Przedsięwzięcie, w które włączyło się Mazowsze promuje wysoką jakość i kulturę w myśleniu o tzw. stylu życia.

Gościom przypadły do gustu m.in. wygląd stoiska oraz tematyczne materiały informacyjne. Swoje produkty prezentowały m.in. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Stacja Muzeum. Atrakcją dodatkową były koncerty chopinowskie w wykonaniu Weroniki Chodakowskiej oraz liczne konkursy z nagrodami.

– Chcemy, by Mazowsze było nowoczesną przestrzenią turystyczną, otwartą na ludzi, ich zróżnicowane potrzeby i nowe idee. Korzystamy z dziedzictwa regionalnego i nowoczesnych form jego eksponowania, przekształcając walory w unikalną ofertę turystyczną

– podkreśla zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Izabela Stelmańska.

Siła Mazowsza tkwi w różnorodności

Mazowsze to ciekawy region, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Z jednej strony mamy miasto stołeczne Warszawę z majestatycznymi zabytkami, wspaniałymi muzeami i teatrami, a z drugiej pełne tradycji, zwyczajów oraz malowniczych miejsc ziemie – radomską, płocką, siedlecką, ciechanowską i Kurpie. To wszystko sprawia, że Mazowsze – jak żaden inny region – jest doskonałym miejscem na weekendowe wycieczki wiodące np. szlakiem twórców związanych z naszym regionem – Dom Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli czy Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, ale też do miejsc nie do końca powszechnie znanych, jak np. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu ze znakomitą kolekcją instrumentów ludowych z dawnych lat, Izba Pamiątkowa Guzikarstwa w Sochocinie czy skansen w Kuligowie. Mazowsze to także bogata tradycja kulinarna. Miłośnicy potraw regionalnych nie będą zawiedzeni, zwiedzając region. Tradycyjna mazowiecka kuchnia ujmuje smakiem i prostotą. Ten niepowtarzalny smak to zasługa wysokiej jakości produktów, często pochodzących z lokalnych gospodarstw, ogrodów i sadów.

Źródło: www.mazovia.pl

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009