Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie na XIII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”

31.07.2018

Już po raz trzynasty zapraszamy do udziału w Jesiennym Jarmarku „od pola do stołu”, który odbędzie się 16 września 2018 r. w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie, Oddział Poświętne w Płońsku.

Jesienny Jarmark „od pola do stołu” ma już swoją tradycję, o jego atrakcyjności świadczy wzrastająca co roku liczba zwiedzających. Celem Jarmarku jest promocja dziedzictwa kulturowego mazowieckiej wsi, różnych form przedsiębiorczości wiejskiej, twórczości ludowej, gospodarstw rolnych wytwarzających żywność tradycyjną i ekologiczną. Miłośnikom ogrodów lub żywności tradycyjnej i ekologicznej proponujemy skorzystanie z  kiermaszu kwiatów, krzewów i starych odmian drzew owocowych lub lokalnych wytwórców żywności. Oferta XIII Jesiennego Jarmarku jest bardzo bogata.

Program:

10.00-10.30     Uroczyste otwarcie XIII Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” (scena)

10.30-15.30     Konferencja „Produkcja żywności na niewielką skalę i wprowadzanie jej na rynek w krótkich łańcuchach dystrybucji” (Centrum Edukacyjno-Konferencyjne)

10.30-13.00     IX Przegląd Ludowych Zespołów Artystycznych (scena)

13.30-14.00     Wręczenie nagród laureatom konkursu IX Przeglądu Ludowych Zespołów Artystycznych (scena)

9.00-17.00      Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  informacje w punkcie informacyjnym MODR O/Poświętne (wystawa)

9.00-17.00       Kiermasze żywności tradycyjnej i ekologicznej, twórczości ludowej, rękodzieła oraz kwiatów, krzewów, drzewek (wystawa)

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w Jarmarku.

Posiadamy odpowiednie warunki, zaplecze i trzynastoletnie doświadczenie organizacyjne w realizacji tej imprezy.

Organizatorem XIII Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku.

Jarmark jest realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, Planu operacyjnego na lata 2018-2019, konkurs nr 2/2018 - Działanie 6: Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

Szczegółowe informacje:

Danuta Bronowska, tel. 23 663 07 26, e-mail: danuta.bronowska@modr.mazowsze.pl
Zenona Szostek, tel. 23 663 07 23, e-mail: zenona.szostek@modr.mazowsze.pl
Paulina Wasiak, tel. 23 663 07 23, e-mail: paulina.wasiak@modr.mazowsze.pl

W załączeniu:

Plakat
Zgłoszenie XIII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”
Regulamin XIII Jesienny Jarmark „od pola do stołu”
Zgłoszenie IX Przegląd Ludowych Zespołów Artystycznych
Regulamin IX Przegląd Ludowych Zespołów Artystycznych

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009