Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Lokalna żywność od rolnika bez pośrednika - Podsumowanie seminarium

11.10.2018

Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze we współpracy z  Biurem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zorganizowała  seminarium pn."Partnerstwo publiczno-społeczno-prywatne na rzecz przetwórstwa i marketingu produktów od rolnika", które odbyło się w dniu 25 września 2018 roku, w Centrum Edukacyjno- Konferencyjnym MODR O/Poświętne w Płońsku.

Celem szkolenia było wspieranie współpracy w sektorze rolnym poprzez upowszechnianie kompleksowej wiedzy na temat organizacji krótkich łańcuchów dostaw żywności. Uczestników spotkania powitała Prezes LGD-PM Danuta Kucińska i przedstawiła przykłady dobrych praktyk w zakresie  budowania partnerstwa trójsektorowego na rzecz sprzedaży bezpośredniej od rolnika do konsumenta. Wykłady poprowadziły Panie Izabella Byszewska oraz Pani Grażyna Kurpińska z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie. Prowadzące seminarium zapoznały uczestników m.in. z nowymi trendami i gustami konsumentów żywności, systemami jakości żywności, zasadami tworzenia sieci współpracy partnerskiej, przetwórstwa oraz zarządzania i promocji projektów a także z możliwościami uzyskania wsparcia finansowego w tym zakresie. Na spotkanie licznie przybyli   przedstawiciele urzędów miast i gmin powiatu płońskiego, organizacji pozarządowych, MODR O/Poświętne, Mazowieckiego Parku Naukowo Technologicznego w Płońsku, przedsiębiorcy, rolnicy oraz młodzież. Cała sala była wypełniona po brzegi a wykładowczynie w interesujący sposób przedstawiły złożoną problematykę tworzenia i rozwijania krótkich łańcuchów dostaw czyli możliwości zakupu produktów od rolnika bez pośrednika. Organizatorzy zwrócili uwagę na potrzebę wieloaspektowego i kompleksowego działania w tym zakresie oraz utworzenia partnerstwa trójsektorowego w naszym powiecie na rzecz wspierania tej inicjatywy. LGD-PM ma zaplanowane środki na utworzenie inkubatora przetwórstwa oraz sieci współpracy pomiędzy producentami. Może w przyszłym roku znajdą się chętni i powstaną innowacyjne rozwiązania w tym zakresie.

Galeria

Broszura

Film


                         


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009