Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dzień Dziecka w skansenie

29.05.2019

2 czerwca 2019 r. w godz. 10.00-18.00 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza wszystkie dzieci – małe i duże do udziału w imprezie plenerowej „Dzień Dziecka w skansenie”.

rysunek dziecięcy z napisem dzień dziecka

W programie wydarzenia znalazły się zabawy i konkursy z nagrodami dla całej rodziny, pokazy dawnych zajęć wiejskich, zapomnianych rzemiosł, degustacje tradycyjnego jedzenia, kiermasz produktów regionalnych i zabawek oraz koncerty.

Co roku w pierwszą niedzielę czerwca sierpecki skansen staje się kolorowym placem zabaw dla dzieci w każdym wieku. Impreza „Dzień Dziecka w skansenie” ma charakter rodzinnego pikniku. Program tegorocznej edycji wydarzenia zapowiada się bardzo ciekawie. Odwiedzając kolejne domostwa wiejskie zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się codziennym pracom gospodarskim, m.in. przędzeniu na kołowrotku, gręplowaniu wełny, szydełkowania, pęczkowania ziół, prania i szycia na maszynie. Maluchy zbudują model wiejskiej chałupy wykonany z drewna. Na wiejskim podwórzu pobawią się replikami zabawek z początku XX wieku. Ubiją masło w kierzance i posmakują go z chrupiącym chlebem. W wiejskiej szkole założą mundurki i zasiądą przy ławkach, by uczestniczyć w lekcji kaligrafii. Wezmą udział w warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły, szmacianych lalek, wiatraczków. Odwiedzą dawnych rzemieślników – kowala, szewca, stolarza i plecionkarza. Pszczelarz pokaże im jak wygląda praca w pasiece, a w olejarni dowiedzą się jak przebiega proces tłoczenia oleju rzepakowego. Nie zabraknie także rywalizacji konkursowych z nagrodami. Ich uczestnicy wykażą zręcznością, sprytem i szybkością. W ramach kiermaszu na świeżym powietrzu  prowadzona będzie sprzedaż łakoci, waty cukrowej, pieczywa obrzędowego, a nawet tradycyjnych zabawek dziecięcych. Na muzealnej scenie młodzi widzowie zobaczą widowisko „Na ulicy dobrej wróżki”, wezmą też udział w koncercie grupy dziecięcej Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka. O godzinie 16.00 na sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa Marcin Wyrostek z zespołem Corazon zabierze młodych widzów w muzyczną podróż do Dźwiękogrodu.

Więcej informacji na stronie: www.mwmskansen.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009