Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Kotuń z własnym targowiskiem

10.07.2019

Mieszkańcy Kotunia (pow. siedlecki) mogą już korzystać z nowego targowiska. Otwarcie obiektu było elementem odbywającego się festynu rodzinnego. W wydarzeniu udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.  

Nowoczesny rynek mógł powstać m.in. dzięki uczestnictwu w programie „Mój rynek”. Inwestycja w Kotuniu kosztowała około 1,5 mln zł, a znaczna część tych środków została pozyskana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Samo targowisko spełnia wszystkie standardy tego typu obiektów. Obok dużego parkingu dla aut, na terenie „mojego rynku” zamontowane zostały toalety, oświetlenie, a przede wszystkim zadaszenia stoisk, które mają uchronić sprzedawców, jak i kupujących, przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

– Kilkanaście dni temu miałam przyjemność brać udział w podobnym wydarzeniu. Wtedy beneficjentem okazała się Małkinia Górna. Teraz jesteśmy w Kotuniu. To pokazuje, że Mazowsze rozwija się, m.in. dzięki takim programom jak „Mój rynek”. Właśnie oddajemy do użytku kolejne miejsce, które pozwoli na integrację mieszkańców, ale również promocję regionalnych wyrobów i producentów – powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Targowisko w Kotuniu czynne będzie dwa dni w tygodniu – czwartek i sobotę. Stary plac targowy, który nie był przystosowany do tego typu przedsięwzięć, ma w niedalekiej przyszłości zostać zmodernizowany i przekształcony na inną powierzchnię, z której również będą mogli korzystać mieszkańcy.

Źródło: www.mazovia.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009