Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Biuro Regionalne KSOW Województwa Mazowieckiego

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

VI Jarmark Raciąski już 14-15 sierpnia!

12.08.2019

Tradycyjnie, po raz szósty 14 i 15 sierpnia na placu Adama Mickiewicza w Raciążu odbędzie się największa kulturalna impreza w regionie. Centrum miasta zapełni się kramami i straganami z produktami i wyrobami wystawców z kraju i z zagranicy. Nie zabraknie muzyki folkowej i gwiazd polskiej sceny muzycznej.

 Plakat

Jarmark to wydarzenie, które nawiązuje do tradycji i zwyczajów, podtrzymuje dziedzictwo narodowe i kulturę naszych przodków. Powrót do korzeni jest niezwykle ważny, a targi kupieckie i jarmarki uliczne wiążą się z historią naszego miasta już od XIII wieku.

Na pierwszy dzień VI Jarmarku Raciąskiego planowane są koncerty, inscenizacje uliczne i teatry ludyczne, w ramach organizowanego w tym roku konkursu teatrów. Zorganizowany zostanie również pokaz rzeźbiarski oraz warsztaty malarskie. Planowane są także liczne animacje i konkursy.

Drugiego dnia odbędą się Miejsko – Gminne Dożynki Parafialne, podczas których będziemy mogli podziwiać wieńce dożynkowe. Tego dnia Raciąż zamieni się w miasto sprzed kilkudziesięciu lat, a mieszkańcy będą mogli poznać ówczesne tradycje i zwyczaje. Pojawi się ponad 60 wystawców z kraju i z zagranicy by zaprezentować swoje wyroby. Liczne kramy i stragany zapełnią się rękodziełem, pamiątkami, rzeźbami, obrazami, wyrobami ze szkła, metalu, wikliny, starociami, żywnością ekologiczną, tradycyjnymi wędlinami i pieczywem, miodami, słodyczami, nalewkami, roślinami. Odbędą się też degustacje regionalnego jedzenia.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst: MCKSiR w Raciążu


                    

Słowa kluczowe : VI Jarmark RaciąskiKSOW


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009